Blogger Widgets

úterý 19. června 2012

Zdravotní komplikace baskytaristy DEFTONES Chi Chenga


Rodina baskytaristy v neděli uvedla, že zdravotní stav Chi Chenga se obrátil k horšímu. Hudebníkovi, který je ve speciální péči nemocnice v New Jersey, kde je od listopadu 2008 kvůli automobilové nehodě a stále upadá do kómat, byl diagnostikován zápal plic.

Podle zpráv z webových stránek OneLoveForChi.com, které vznikly za účelem získat peníze pro Chenga a jeho nákladů za léčbu, se Cheng "vrátil v noci z New Jersey a děje se něco VÁŽNÉHO. Zápal plic a nevím co ještě. To není dobré! Prosím posílejte další MODLITBY!" Později se ukázalo, že baskytarista ležel na jednotce intenzivní péče a bral troje antibiotika na léčbu zápalu plic. Také oznámili, že jeho krevní tlak i hladina kyslíku jsou velmi nízké.

Sonny Sandoval z kapely P.O.D. svěřil své pocity Twitteru po rozhovoru s Chiho rodinou. Napsal, že "jsem mluvil s jeho mámou. On skutečně potřebuje naše modlitby. Leží na JIPce a stále bojuje. Bohové musí zasáhnout!" 

Po autonehodě bylo potřeba Chengovi operací odebrat část mozku, ale jeho regenerace byla natolik silná, že po sedmi měsících nebylo zapotřebí přístrojů na životní funkce.

V průběhu posledních dvou let se Cheng v krátkých intervalech několikrát probral z kómatu. Otevřel oči a zřejmě viděl i slyšel, co se kolem něj děje, ale nebyl schopen reagovat slovy.

Co se týče kapely DEFTONES, tak ta odehrála několik benefičních koncertů a nadále ze svého turné dává na léčbu peníze. Zpěvák Chino Moreno řekl, že fanoušci kapely mohou také dále pomáhat. "Ať lidé udělají cokoli, je to velmi cenné a stále to živí naději, že jednou přijde den, kdy začne znovu mluvit a bude konverzovat a uvidí své děti a, však víte, bude zase žít. To je to, za co se modlíme a v co doufáme, víte, jak to myslím. To je vše, co můžeme udělat."

DEFTONES momentálně pokračují ve studiu na nové desce, která má být pokračovatelem Diamond Eyes z roku 2010, což byla jejich zatím nejúspěšnější deska.

Na baskytaru v tuto chvíli stále pokračuje Sergio Vega. Ten se ke kapele připojil hned po nehodě Chi Chenga.

Žádné komentáře:

Okomentovat