Blogger Widgets

čtvrtek 10. května 2012

Frontman LAMB OF GOD tvrdí: "Hudební průmysl umírá."

Vzácná fotka, kdy Randy nevypadá nasraně

Zpěvák Randy Blythe na svém Twitteru zveřejnil dlouhý proslov o současném stavu hudebního průmyslu. Řeč je reakcí na dnešní oznámení, že novinka Marilyna Mansona Born Villain debutovala na 10. pozici v žebříčku Billboard 200 s pouhým počtem 38 000 prodaných kusů v USA za první týden.Jeho projev si můžete přečíst níže:

"Takže nová nahrávka Marilyna Mansona debutovala na 10 místě s 38000 kusy, včetně iTunes. Vydal to nezávisle sám na své vlastní náklady. To jest chlápek s 3 platinovými nahrávkami, 3 zlatými, 5 Top 10 debutu včetně PRVNÍCH MÍST v USA. Taky má OBROVSKÝ KULT FANOUŠKŮ.

10. příčka? Za první týden prodáno 38 000 kopií pravděpodobně jednoho z největších ´undergroundových´ umělců? TO JE KUREVSKY UBOHÉ. Průmysl UMÍRÁ.

Vy všichni, kteří diskutujete o nenažranosti nahrávacích společností, korporativních mašinách apod., o tom, a kdyby umělci vydávali své desky SAMI, tak FANOUŠCI, SKUTEČNÍ UNDERGROUNDOVÍ FANOUŠCI začnou opět podporovat umělce? Tady je vaše zkurvená odpověď.

Nechci to poslouchat (Marilyna Mansona), ale chlápek má možnosti na výrobu vlastních uměleckých věcí. Nevydal nahrávku tři roky a jeho fanoušci, POSRANĚ VELKÁ ZÁKLADNA FANOUŠKŮ, dosáhla jen 38 000 kopií? To je v prdeli. MARILYN MANSON je MNOHEM VĚTŠÍ KAPELA než LAMB OF GOD a přitom jsme za první týden prodali o víc jak 10 000 kusů. Ne proto, že bychom byli větší pojem, ale protože jsme měli label, propagační stroj za svými zády. Takže tolik k teorii ´vydávejte to sami a mi budeme podporovat umělce a ne nenažraná prasata labelových korporací´. Úžasný.

Marilyn Manson je bohatý jako prase a tohle ho nedostane do chudobince, ale pokud velká rocková hvězda jako je on dokáže za první týden prodat jen 38 000 kopií, A VYDÁ TO SÁM ZA SEBE, pak jak můžou kapely vydávající PRVNÍ nahrávku přežít, když nikdo neví, co jsou zač?

Neplač pro mě, Argentino - Mohu cestovat do soudného dne a platit tak své účty.
Ale je mi líto mladých kapel.

Hodně štěstí kluci a holky - bude se vám hodit.

´Podporujte umělce, ne labely...´ - JDĚTE DO HAJZLU.

Mimochodem, celá pointa toho, proč nesrovnávám kvalitu hudby mé kapely a MARILYNA MANSONA (díky za komplimenty, haha), rozdíly ve stylech, kdo je víc populární atd. - říkám jen, že když TAK VELKÁ hudební hvězda prodá TAK MALÉ množství, naznačuje mi to, že budou tyhle věci pro kapely těžší, pokud se budou labely propadat dál a dál do katastrofálního stavu.

Existují solidní undergroundové labely, které vlastní lidé s morálkou (s některými z nich se přátelím), jež tuhle věc dělají z lásky k HUDBĚ, TLAČÍ JI VEN A POMÁHAJÍ MLADÝM SKUPINÁM - ale pokud opravdu (teoreticky) nebude nikdo kupovat nahrávky, dokonce i od nezávislých, pak nakonec nezbude nikdo, kdo by pomohl mladším kapelám dosáhnout toho, čeho chtějí.

Mám dobrý život. Se svými penězi nakládám chytře a ´nežiji velký´ (tj. STUPIDNÍ) život - není to nutné a já to ani nechci. Mám slušnou kariéru a tak dlouho jak budu chtít. Nebojím se o SEBE - budu V POHODĚ - ale dělám si starosti o ty mladé kapely. Protože já MILUJU mladší kapely, které MĚ NAKOPOU DO PRDELE, abych se cítil STARÝ a řekl si, že bude LEPŠÍ mou hru ZASTAVIT NEBO TAK. Jen chci, aby ty kapely měli proklatou šanci dokázat to, stejně jako jsem ji dostal já. Někdo má nazpívané nové songy, ale někdo ty songy MUSÍ POSLOUCHAT."

Žádné komentáře:

Okomentovat