Blogger Widgets

neděle 2. září 2012

RECENZE: Black Tide - Just Another Drug


Black Tide - Just Another Drug

Vydavatel: Interscope Records
Datum vydání: 21. srpen, 2012
Země: USA, Miami, Florida
Žánr: Rock/Alternative Metal
Počet skladeb: 4
Celková doba: trvání: 12:55

Tracklist:
01. Start Over (3:26)
02. I Wanna (2:43)
03. Just Another Drug (2:42)
04. Through Thick And Thin (4:04)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Současní členové:
Gabriel Garcis - zpěv, kytara
Zakk Sandler - basa, zadní zpěv
Steven Spence - bicí
Austin Diaz - rytmická kytara, zadní zpěv

Studiová alba:
Road Warrior (EP)  (Interscope, 2008)
Light From Above (Interscope, 2008)
Post Mortem (Interscope, 2011)
Al Ciero (EP)  (Interscope, 2011)
Just Another Drug (EP) (Vlastní vydání, 2011)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BLACK TIDE není žádný prací prostředek, který byste měli s sebou nosit kamkoli se hnete. Tenhle název připomínající produkty z drogerie patří mladé kapele z Miami na Floridě. Vznikla v roce 2004 a na svém kontě má dvě alba, Light From Above (2007) a Post Mortem (2011). K těmto dvěma plnohodnotným deskám přibylo 21. srpna EP o čtyřech skladbách. A rozhodně nebude od věci se na něj podívat, i když trochu zpětně a velice rychle.

Snahu označit styl kapely nějakou žánrovou nálepkou jsem naprosto vzdal. Důvodem mé rezignace je to, že každá nahrávka BLACK TIDE zní naprosto jinak. Light From Above se pyšnilo zvukem thrashe 80. let. Post Mortem zase dostalo nádech klasického heavy metalu v moderním podání. A nové EP? Kombinace 3 DOORS DOWN a Lennyho Krawitze. I když příjemná kombinace, padá tato věc na úroveň radiového rocku vhodného maximálně do auta, protože se vám skladby do paměti příliš nevryjí.

Nechápejte mě ale tak, že by EP nestálo za nic. Záleží totiž hlavně na vašem hudebním vkusu. Hned první riffy skladby Start Over zní jako Lennyho práce (a že mám Lennyho rád). V refrénu potom přechází do melodie typické pro alternative metalové skupiny. Nejvíce mě ale zaujala Through Thick And Thin s atmosférou těžce pohodovou a honosící se opět kytarovým zvukem Krawitze. Gabriel zapracoval na svém zpěvu, takže není tak "otravný" jakým byl v minulosti. Že mu v tom v některých pasážích pomáhá technika je druhá věc. V dnešní době to ale není výjimečná věc, takže se už ani nedá říct, že je to tak trochu "podvod" na posluchače. 

Jsem velmi zvědav na další dlouhohrající desku, protože tahle kapela svou mladistvou nestálostí má pořád co nabídnout a zaujmout tak širší okruh lidí. Nicméně, Just Another Drug ve vás závislost určitě nevyvolá. Upřímně, nejsem zastáncem EP nahrávek a ani tohle není záležitost, z které bych se posadil na prdel. Takže pokud máte v oblibě našlapanou a tvrdší muziku, pak byste měli tyto 4 skladby vynechat a pustit si Light From Above. Jestli ale patříte mezi ty, kteří mají raději klasičtější rockový zvuk a melodii, pak by vás novinka BLACK TIDE měla zajímat.

HODNOCENÍ: 5,5/10


Žádné komentáře:

Okomentovat