Blogger Widgets

úterý 31. července 2012

Debutová deska AXEWOUND vyjde v říjnu


AXEWOUND - Nový projekt, který je poskládán z hudebníků zvučných jmen, konkrétně: Matt Tuck (BULLET FOR MY VALENTINE) - kytara a zpěv, Liam Cormier (CANCER BATS) - hlavní vokál, Joe Copcutt (RISE TO REMAIN) - basová kytara, Jason Bowld (PITCHSHIFTER,KILLING JOKE) - bicí - vydá své debutové album jménem "Vultures" 1. října ve Velké Británii a to prostřednictvím Search And Destroy/RCA. První singl  z tohoto alba dostal název "Cold" a bude propuštěn 10. září.

Vultures bylo nahráno v Cardifu začátkem tohoto roku. Na jeho vznik dohlížel z producentské pozice Martin "Ginge" Ford, což je stálý spolupracovník BULLET FOR MY VALENTINE. Od samého začátku bylo cílem pracovat rychle a instinktivně. Za dobu pouhých 11 bouřlivých dní bylo nahráno celkem 11 skladeb.

"Bylo to velmi intenzivní a velmi náročné, ale chtěli jsme, aby se to tak událo" upřesňuje Tuck a pokračuje: "Bez nutnosti něco psát, bez nacvičování.....prostě si jen rezervovat studio, zavřít se tam a denně na tom makat. Chtěli jsme zachytit něco, co se událo tehdy a tam."

Cormier dodává: "Nahrávka je skvělá, protože byla vytvořena partou přátel, které baví hrát společně a dělat něco, co je odlišné od toho, na čem pracují obvykle."

6. června v O2 Academy Islington v Londýně bylo zachyceno živé vystoupení písně Cold. Podívat se na něj můžete níže.

Žádné komentáře:

Okomentovat